525-konne Audi A3 Clubsport Quattro Concept

Już za dwa tygodnie, podczas GTI Treffen odbywającego się w okolicy austriackiego Worthersee, Audi zaprezentuje koncepcyjny model A3 Clubsport Quattro. Bazuje on na S3 Sedan, jednak pod maską zamiast 300-konnego 4-cylindrowca znajdziemy znane wszystkim, między innymi z TT-RS oraz RS Q3, 2,5-litrowe R5. Liczba 310 KM została zastąpiona przez szalone 525 KM!

Moment obrotowy z kolei wzrósł aż o 180 niutonometrów, mamy więc do dyspozycji ich aż 600 Nm. W aucie zastosowano 7-stopniową przekładnię S tronic, która przekazuje moc na wszystkie 4 koła. Dzięki temu przyspieszenie do setki zajmuje jedynie 3,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 310 km/h. Zawieszenie zostało obniżone o 10 mm, a w poszerzonych nadkolach zamontowano 21-calowe alufelgi, pod którymi zauważyć możemy ceramiczny układ hamulcowy.

Z zewnątrz koncept wyróżnia się dodatkowo zupełnie nowymi zderzakami, reflektorami Matrix LED oraz lakierem Magnetic Blue. Wewnątrz znajdziemy kubełkowe fotele i 4-punktowe pasy bezpieczeństwa. To auto niestety raczej nie trafi do produkcji seryjnej, tak się działo z wszystkimi pokazanymi do tej pory na Worthersee autami koncepcyjnymi, ale możliwe, że jest to dla nas wskazówka w kwestii silnika, który ma zostać zamontowany w najnowszej odmianie RS3. Czas pokaże!