Volkswagen opublikował oficjalne zdjęcia oraz informacje na temat modelu Scirocco po faceliftingu, który zadebiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie w marcu.

Scirocco w obecnej postaci istnieje na rynku już sześć lat, więc facelifting Scirocco był dla Niemców obowiązkowym zadaniem.

Zmiany nie są duże. Auto otrzymało nieco inny przedni zderzak, nowe biksenonowe światła z LED-ami, grill, nowy tylny zderzak, lekko przemodelowaną klapę bagażnika i pięć nowych kolorów nadwozia – Pyramid Gold, Urano Grey, Flash Red, Pure White i Ultra Violet.

Volkswagen Scirocco facelift 2014

Wewnątrz znajdziemy nowe koło kierownicy i kilka elementów znanych z nowego Golfa GTI. Na środku pojawiły się trzy dodatkowe obrotomierze, pokazujące temperaturę oleju, ciśnienie turbo i czas. Na pokładzie nie zabrakło również systemu ParkAssist.

Volkswagen Scirocco facelift 2014 interior

Pod maskę trafią silniki TSI oraz TDI, które będą współpracować z 6-biegową manualną lub 6-biegową automatyczną lub 7-biegową przekładnią DSG. W standardzie oferowany będzie system start/stop i system odzyskiwania energii podczas hamowania.

W gamie silników nie zabraknie m.in. 1.4 l jednostki TSI o mocy 125 KM (+3 KM) oraz 1.4 TSI o mocy 180 KM (+20 KM). 2.0 TDI będzie od tej pory generował 150 KM, a nie jak dotychczas 140 KM. Podobna zmiana dotyczy wariantu o mocy 184 KM (+ 7 KM).

Sprzedaż nowego Volkswagena Scirocco rozpocznie się w sierpniu.

Źródło: Volkswagen

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.