Mercedes Klasy S Coupe oficjalnie [zdjęcia]

Nowy Mercedes Klasy S Coupe został oficjalnie zaprezentowany. Model, który zastąpi na rynki CL-a, publiczny debiut zaliczy podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w marcu 2014 roku.

Nowa Klasa S Coupe mierzy więcej niż 5 metrów (5027 mm). Szerokość i wysokość to odpowiednio 1899 mm i 1411 mm. Rozstaw osi wynosi 2945 mm, podczas gdy auto stoi na kołach od 18- do 20-cali.

Wnętrze to praktycznie nowa klasa S, z wyjątkiem kierownicy i kilku szczegółów.

Początkowo nowa Klasa S Coupe będzie oferowana tylko z 4,7 l silnikiem benzynowym V8 o mocy 455 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego (S500). Klient dostanie możliwość zakupu wersji z napędem na cztery koła 4Matic.

Mercedes Klasy S Coupe

W przyszłości zadebiutują także warianty S63 AMG Coupe z 5,5 l silnikiem V8 o mocy 593 KM oraz S65 AMG.

Podobnie jak w tradycyjnej S-klasie, na pokładzie znalazła się niezliczona ilość systemów, w tym Magic Body Control czy HUD. Co ciekawe, opcjonalnie można zamówić światła składające się z 47 kryształów Swarovskiego…

Mercedes klasy S Coupe wejdzie do sprzedaży w drugiej połowie 2014 roku, natomiast ceny zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

4 komentarze do wpisu „Mercedes Klasy S Coupe oficjalnie [zdjęcia]”

  1. Majestatyczny. Robi ogromne wrażenie, zwłaszcza detale we wnętrzu i linia boczna. Przód duże CLA, za to tył Laguna Coupe połączona z BMW 6 Gran Coupe. Można powiedzieć, że odważny krok Mercedesa i chyba na plus.

Możliwość komentowania jest wyłączona.