Genialne światła spowalniające piratów w Polsce

Jeśli nasi rządzący myślą, że fotoradary i zwiększone kontrole drogowe to jedyne sposoby na piratów drogowych, powinni obejrzeć wideo poniżej.

Zobaczycie na nim działanie inteligentych świateł drogowych, które pozwalają przejechać wyłącznie kierowcom nie przekraczającym 50 km/h (teren zabudowany). Jeśli czujniki wykryją auto jadące powyżej tej prędkości, automatycznie zapala się czerwone światło, które skutecznie wyhamowuje pędzący samochód.

Warto dodać, że czujniki zostały zamontowane z każdej strony skrzyżowania. Dzięki temu inteligentna sygnalizacja świetlna dysponuje dodatkowymi funkcjami, jak określanie czy samochód wyjeżdża z drogi podporządkowanej na główną trasę; w takim przypadku również zapala się czerwone światło.

Via: Wykop

3 komentarze do wpisu „Genialne światła spowalniające piratów w Polsce”

  1. Tak, u mnie w mieście to od dawna jest, to się tak każdy przyzwyczaił, że gdy chciałem przejść na prawdę, prawie zostałem rozjechany jak …… Mimo to jest lepsze niż fotoradary.

  2. Na drodze, ktora jezdze do pracy takie swiatla znajduja sie w dwoch miejscach. Skutek jest gorzej niz marny- ludzie dostaja bialej goraczki, gdyz pomimo tego, ze jada wolno musza STANAC za kazdym razem kiedy durny automat uzna za stosowne zapalnie czerwonego swiatla. Czesc ignoruje caly ten wynalazek, co jest skutkiem dokladnie odwrotnym od zamierzonego. Jest jeszcze kwestia jednosladow, ktorych czujka po prostu nie lapie i czesto stoja jak durni czekajac, az jakis wiekszy pojazd wejdzie w pole widzenia. Chory pomysl. Juz lepiej zrobic cykliczne zmiany, niz taka powalona automatyke.

Możliwość komentowania jest wyłączona.