Lexus RC F 2014: mamy zdjęcie!

Lexus RC F Best Car
Lexus RC F 2014 – Best Car

Nowy Lexus RC zadebiutował podczas ostatniego Salonu Motoryzacyjnego w Tokio (w wersji RS350 i RC300h). W styczniu producent poinformował o premierze modelu RC F w Detroit, i choć do czasu prezentacji pozostało jeszcze kilka tygodni, pierwsze zdjęcie samochodu z wycieku mamy już dzisiaj.

I dobrze; Lexus “po swojemu” bawił się teaserami (do tej pory Japończycy wydali dwa teasery), co wielu doprowadza do szału. Nasza fotografia to skan z magazynu Best Car.

Pod maskę Lexusa RC F trafi 460-konny silnik V8 o maksymalnym momencie obrotowym 543 Nm, który będzie współpracował z 8-biegową automatyczną przekładnią (trzy tryby – Normal, Sport i Snow).

Lexus RC F otrzyma wiele elementów z włókna węglowego, sportowy układ wydechowy, 19-calowe koła BBS z oponami Michelin Pilot Sport PS2 oraz wydajniejsze hamulce. Bodykit będzie oczywiście bardziej agresywny, głównie za sprawą progów czy wlotów powietrza.

Lexus RC F ma przyspieszać do setki w okolo 4,5 s oraz osiągać prędkość maksymalną 300 km/h.

Jeśli chodzi o cenę, w USA spodziewamy się, że potencjalny nabywca będzie musiał wyłożyć około 100.000 dolarów za sztukę.

FOT: skan Best Car