Mercedes S65 AMG 2014Topowa odmiana nowej limuzyny Mercedesa, czyli S65 AMG cieszy się w sieci dużą popularnością. Dlatego też niemiecki producent zdecydował się na opublikowanie w internecie oficjalnego nagrania przedstawiającego prestiżowego sedana z gwiazdą na masce.

Mimo parametrów silnika, o których może jedynie pomarzyć nie jeden supersamochód, ten Mercedes na zamieszczonym wideo nie został przedstawiony jako narowista maszyna do ścigania. Twórcy nagrania pokazują niemieckie auto jako spokojny i łagodny samochód opływający luksusem, którego żywiołem są długie podróże.

Przypominając szczegóły techniczne, warto wspomnieć o 6-litowym, podwójnie doładowanym V12 drzemiącym pod długą maską S65 AMG. Jak podaje producent, moc silnika w zakresie 4800-5400 obr./min. wynosi 630 KM, a maksymalny moment obrotowy uzyskany w przedziale 2300-4300 obr./min. sięga wartości 1000 Nm.

Na wyposażeniu auta znajduje się również 7-stopniowy „automat” 7G-TRONIC, dzięki któremu S65 AMG osiąga pierwszą setkę w 4,3 sekundy i ograniczoną elektronicznie prędkość maksymalną 250 km/h. Z tabeli wynika również, że zużycie paliwa w standardowym cyklu pomiarowym równe jest 11,9 litra. Dane o emisji szkodliwych gazów świadczą, że limuzyna lubi zdrowo oddychać i nie martwić się zanieczyszczeniami CO2 na poziomie 279 g/km.

Mercedes S65 AMG przemierza świat na 20-calowych felgach wykonanych z lekkich stopów aluminium. Opony dostępne w standardzie to 255/40 R20 przód i 285/35 R20 tył. Producent chwali się również ceramiczno-kompozytowymi hamulcami, które jak sam przyznaje są o 20 procent lżejsze od standardowego rozwiązania. Średnica tarcz hamulcowych wynosi 420 milimetrów.

Z gadżetów elektronicznych wypada wspomnieć o zawieszeniu z funkcją MAGIC BODY CONTROL bogatą w opcję ROAD SURFACE SCAN. Wyjaśniając zawiłości marketingowe, mowa o kamerce rejestrującej drogę przed autem w celu odpowiedniego dostosowania zawieszenia. O lepsze radzenie sobie ze sporą mocą zadba ESP Dynamic Cornering Assist, który w zakręcie poprzez odpowiednie hamowanie tylnego wewnętrznego koła, wyleczy samochód z podsterowności.

Mercedes S65 AMG pojawi się w niemieckich salonach sprzedaży w marcu następnego roku, a jego cena wystartuje od 232 050 euro.