Toyota Supra 1/4Niektóre wyniki w sporcie motorowym wydają się być nieprawdopodobne. Teraz mowa o jednym z nich. Gary White w swojej białej Toyocie Suprze pokonał dystans 1/4 mili w trochę ponad 6 sekund! A podobno to czerwony jest najszybszym z kolorów. Trzeba zmienić stereotyp?

Chyba tak. Przyjrzyjmy się temu dokładniej. Pod koniec września pisaliśmy o polskim rekordzie w tej dziedzinie. Czas 7,896, to rezultat teamu VTG z Corvettą i Grzegorzem Staszewskim na wyposażeniu. Auto również było białe, a w przeszłości nawet nosiło pseudonim artystyczny „Biały Kot”. Przypadek?

Tego jeszcze nie wiemy, podobnie zresztą jak tego co znajdowało się pod maską bohaterki dzisiejszego nagrania – Toyoty Supry. Wątpliwe jest znalezienie tam seryjnego silnika, gdyż prawdopodobnie z oryginału został już tylko znaczek na masce i ogólny zarys bryły samochodu, ale cóż. Taki urok tego sportu. Wiadomo natomiast, że na początku nad Toyotą pracował zespół mechaników z Titan Motorsports i EKanoo Racing . Dzięki ich działaniom, bolid na początku tego roku był w stanie przejechać 1/4 mili w 6,23 sekundy i zzakończyć bieg z prędkością końcową 366 km/h.

Następnie pałeczkę przejęli ludzie z Shane T i Eric Luzinky. Ich starania nie poszły na marne, bo wynik sczytany przez sędziów z tablicy brzmiał: 6,15 s, a prędkość maksymalna wyniosła 370,61 km/h.