Lutz Valdeig rysuje nowe Audi R8 2015

Audi R8 2015 renderingWszyscy wiemy, że Audi wciąż pracuje nad nową generacją sportowego R8. Nikogo nie dziwi więc fakt, że w internecie pojawiają się kolejne wizualizacje auta z Inglostadt. Pierwszą przedstawił kilka miesięcy temu Sebastian Kunz, a autorem dzisiejszej jest Lutz Valdeig.

Co ciekawe, wizje obu wyżej wymienionych panów wydają się być na pierwszy rzut oka bardzo podobne. Widzimy prawie, że identyczny kolor nadwozia – wiśniowo czerwony. Jednak po dłuższej chwili zastanowienia można dostrzec, że artyści od siebie nie ściągali.

Kunz przyznaje, że źródłem jego natchnienia do pracy był Nanuk, czyli zaprezentowany na tegorocznych targach we Frankfurcie model koncepcyjny. W przypadka Lutza Valdeiga sprawa ma się trochę inaczej. Tutaj sylwetka oraz tak zwane „spojrzenie” są inne i wydają się przedstawiać odmienny od obecnego charakter auta. Elementami charakterystycznymi dla wizualizacji są kontrastujące z barwą karoserii, elementy wykonane z aluminium.

Na razie jeszcze za wcześnie, aby ustalić pewne fakty na temat designu nowego R8, więc pozostaje wiele wątpliwości. Wiadomo jednak, że produkcja „sportowca” będzie miała miejsce w nowej placówce – Böllinger Höfe. Z innych źródeł wynika, że oferta silnikowa będzie składać się z dwóch jednostek napędowych. Pierwszą będzie 4,2-litrowe V8 generujące około 450 KM, a mocniejszym wariantem stanie się V10 o objętości skokowej 5,2 litra. W przypadku drugiego silnika, jego moc w maksimum prawdopodobnie sięgnie wartości 578 KM. Mimo przyrostu mocy w stosunku do obecnej wersji, następca zadowoli się mniejszą o 10 procent ilością paliwa. Będzie to zasługa między innymi popularnego systemu start&stop oraz systemu zawieszającego pracę w chwilowo „niepotrzebnych” cylindrach.

FOT: Lutz Valdeig