Samochód ogórek

Bridgestone zaskakuje mnie swoimi pomysłami z tygodnia na tydzień. Nie, nie – wcale nie są to chore, albo jakieś mocno szalone inicjatywy, które wyróżnia głupota. Wręcz przeciwnie.

Oferta Bridgestone celuje głównie w nas, mężczyzn (wszakże to właśnie my najczęściej wybieramy opony do swoich samochodów). Nic zatem dziwnego, że dla Bridgestone ważne jest nasze zdrowie i wygląd. W listopadzie ruszyła kampania o nazwie MOVEMBER, która ma na celu promocję… wąsów. Jeśli kogoś interesuje geneza tego słowa, jest to zestawienie dwóch wyrazów: Moustache (wąsy) i November (listopad).

Powszechnie wiadomo, że wąsy to symbol męskości. Kilka wieków, a nawet dekad temu wąsy posiadał właściwie każdy liczący się mężczyzna. W ostatnich latach moda ta “trochę” zanikła. Wszakże w dobie komputerów i nowoczesnych technologii, które przyniosły ze sobą wiele kosmetyków, ciężko było utrzymać “dobre” i zdrowe wąsy; choćby przez presję społeczeństwa.

Na szczęście, moda wraca do dawnych lat. Coraz więcej ludzi elementy retro traktuje jako te fajne i warte uwagi. Czy to dobrze? Zauważam plusy w postaci m.in. większej liczbie wąsatych na ulicach, co wiąże się z mniejszą ilością “wyrobów mężczyznopodobnych”.

Akcja Bridgestone w ubiegłym roku odniosła ogromny sukces. Na całym świecie zgromadzono prawie 4 mln osób w 21 krajach. W tym roku akcja zawitała również do Polski. Myślicie, że to ma szansę sprzedać się w naszym kraju?

Zeskanuj swoje wąsy!

Nie mi się w tej kwestii wypowiadać, ale dodam, że na stronie beeneverywhere.eu znajdziecie wiele przydatnych materiałów, w tym zdjęcia najbardziej oryginalnych wąsów na całym świecie.

Polecam również poniższe wideo:

2 komentarze
  1. dziwna informacja… Movember nie jest akcją promującą wąsy, ale profilaktykę “męskich” chorób i ich wykrywania, więc skutecznego leczenia. no chyba że w UK jest inaczej.

  2. “Movember – czyli po polsku Wąstopad – to międzynarodowa akcja charytatywna polegająca na tym, że w listopadzie mężczyźni zapuszczają wąsy. Tylko tyle? Nie do końca. Wąsy mają zwrócić uwagę mężczyzn na to, że powinni dokonywać regularnych badań prostaty.” Takie informacje znalazłem.

Komentowanie zostało wyłączone.