Porsche Macan 2014 w Los Angeles [Wideo]

Porsche MacanPorsche właśnie opublikowało pierwszy teaser dotyczący zapowiadanego crossovera – Macan. Choć na filmie nie widać samochodu, to z jego treści można wywnioskować, że nowy model będzie w znacznym stopniu nawiązywać do sportowych korzeni marki.

Z założenia Porsche Macan będzie w dużej mierze spokrewnione z Audi Q5. Świadczy o tym choćby ta sama płyta podłogowa użyta do konstrukcji obu aut. Producent opisuje swój nowy model jako praktyczny, ale niezwyczajny kompakt o sportowej linii nadwozia. Zwraca również uwagę na spadzistą linie dachu, która nawiązuje do pozostałych modeli marki.

Oferta silnikowa przewidziana do Porsche Macan nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Mówi się, że będą to zarówno jednostki benzynowe jak i wysokoprężne, a nawet nie wyklucza się odmiany hybrydowej. Podobno najmocniejszą opcje ma stanowić silnik V6 3,6 l o mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym 550 Nm. Klient do wyboru będzie miał skrzynie manualną lub automatyczną PDK. Napęd trafi na wszystkie koła, a o odpowiedni podział momentu obrotowego zadba mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu typu Torsen.