Pagani Huayra na ulicach Miami [Wideo]

Supersamochody zaprojektowane przez Horacio Paganiego to niezwykle unikatowe maszyny, ale również bardzo dopracowane, przez co drogie. Aby zobaczyć Huayre na własne oczy trzeba mieć nie lada szczęście i wykazać się co najmniej ponad przeciętnym refleksem. W Polsce ciężko o taki okaz, ale w Miami się udało. Oto dowód.

Żadnego z modeli Pagani nie wolno nam porównywać, do większości innych supersamochodów. To nie tak klasa, nie ten styl. Konstrukcje stworzone przez tę markę, to nie tylko bardzo szybkie supersamochody, ale przede wszystkim jeżdżące dzieła sztuki. Nie bez powodu świadczy o tym też cena. Wersja podstawowa kosztuje 1 050 000 euro, ale decydując się na kilka dodatków szybko może poważnie wzrosnąć.

Aby podkreślić potęgę swojego samochodu, założyciel marki wytypował, że najlepszym silnikiem do Huayry będzie jednostka z tuningowego działu Mercedesa – AMG. Precyzując ten zapis, mowa o 6-litrowym V12 wyposażonym w układ dwóch turbosprężarek, dzięki którym niemiecka konstrukcja wytwarza aż 710 KM i 1000 Nm. Skutkiem wymienionych parametrów i napędu kierowanego na tylne koła jest czas po jakim samochód osiąga 100 km/h równy 3,3 sekundy i prędkość maksymalna ustalona na 370 km/h. Ponadto Pagani Huayra znajduje się na samym szczycie najszybszych okrążeń toru Top Gear.