Oficjalnie: Porsche Panamera Turbo S 2014

Porsche Panamera Turbo S 2014Porsche oficjalnie potwierdziło rozszerzenie swojej oferty o luksusowy model Panamera w najmocniejszej odmianie Turbo S.

W stosunku do poprzednika odświeżone Turbo S jest o 20 KM mocniejsze. Dzięki zastosowaniu nowej turbosprężarki o większej przepustowości powietrza, silnik V8 twin-turbo o pojemności 4,8 l generuje 570 KM. Dzięki takiej konfiguracji Panamera Turbo S potrzebuje jedynie 3,6 sekundy na uzyskanie pierwszej setki, a prędkość maksymalna wynosi 309 km/h.

Zmiany stylistyczne obejmują zmieniony przedni zderzak z większymi wlotami powietrza i przeprojektowane reflektory LED. Z tyłu uwagę przykuwa przede wszystkim nowy spojler. Jedną z najbardziej znaczących zmian faceliftingu jest przedłużenie rozstawu osi o 150mm, dzięki czemu jest więcej miejsca w kabinie, zwłaszcza dla pasażerów zasiadających na tylnej kanapie.

Porsche Panamera Turbo S 2014 zostanie zaprezentowany szerszej publiczności w przyszłym miesiącu na Salonie Samochodowym w Tokio. Ceny w Stanach Zjednoczonych rozpoczynają się od 200 500 dolarów.