Mercedes CLA VathMercedes CLA to nadal nowość w salonach niemieckiego producenta, ale okazuje się, ze nie jest to żadną przeszkodą dla tunerów. Jeden z nich nazywający się VATH oferuje kilka przeróbek podnoszących moc silnika w CLA 250.

Przechodząc od razu do sedna sprawy mówimy, że tuner za 940 euro jest w stanie przeprogramować ECU, tak aby z seryjnych 208 KM i 349 Nm zrobiło się nagle 245 KM i 390 Nm. Co więcej, decydując się na zestaw V25 za 4 950 euro otrzymamy od VATH sportowy układ wydechowy i filtr powietrza, co przekłada się na kolejny wzrost mocy i momentu obrotowego. W tym wypadku są to wartości 265 KM i 420 Nm.

Jaki jest efekt tego wszystkiego? Czas po jakim CLA osiągnie 100 km/h skrócił się do 5,9 sekundy, a prędkość maksymalna jest zablokowana do 250 km/h.

Oczywiście modyfikacje ECU i wydechu to nie wszystko czym chcieliby się pochwalić specjaliści z VATH. Szczycą się także drobnymi akcentami poprawiającymi stylistykę auta, jak choćby przedni spojler z włókna węglowego i 20-calowe felgi. W środku znajdziemy wieniec kierownicy obszyty skórą oraz za dopłatą czarne welurowe dywaniki i kolejny element tak zwanego tuningu optycznego – prędkościomierz wyskalowany do 300 km/h.