Lexus CT200h facelift [wyciek]

Lexus CT200h facelift leakedPrzejść to przechodzi, ale nie do końca jeszcze wiadomo jaki. Pewne jest jedynie, że prezentowane zdjęcia odmłodzonego Lexusa pochodzą z broszury reklamowej japońskiego hachbacka.

O tym, że japoński konkurent Audi S3, BMW serii 1 i Mercedesa klasy A przejdzie kuracje odmładzającą wiemy już od co najmniej kilku dni, ponieważ wszystko wyjawił Sean Hanley – szef Lexus Australia. Wiadomo, że wersja po faceliftingu pojawi się na rynku w 2014 roku, ale nie potwierdzono jak będzie wyglądać. Może tak.

Z obrazka wynika, że hatchback dostanie w prezencie powiększony grill. Taki jak na przykład w większym IS. Warto jednak zaznaczyć, że prezentowane fotografie najprawdopodobniej przedstawiają mocniejszą wersję F-Sport.

Jeśli przepowiednie się sprawdzą, pod maską zobaczymy układ hybrydowy składający się z „benzyniaka” o pojemności 1,8 litra i mocy 100 KM oraz modny silnik elektryczny generujący 82 KM. Łączna moc takiego zestawienia to 136 KM, co przekłada się na osiągi na poziomie 9,8 sekundy do setki i prędkość maksymalna 180 km/h.

CT200h leaked