Bój o największą prędkość maksymalną nadal trwa. Jak na razie najlepszy w tej konkurencji okazał się Bugatti Veyron Super Sport, ale konkurencja depcze mu po piętach. Niewykluczone, że nowym mistrzem zostanie Koenigsegg One:1.

Jak za pewne już wiecie, nazwa samochodu odnosi się do stosunku mocy do masy. W tym wypadku szwedzka konstrukcja ma silnik o mocy 1400 KM i waży 1400 kg. Co ciekawe producent utrzymuje, że nie jest to masa „suchego” auta, a w pełni zatankowanego i ze wszystkimi innymi płynami.

Według założeń, One:1 ma być najszybciej przyspieszającym supersamochodem na świecie i to w każdym zakresie prędkości. Ma być bezkonkurencyjny w przedziałach 0-200 km/h, 0-300 km/h i 0-400 km/h. Sprint Koenigsegg do 400 km/h ma potrwać zadziwiające 20 sekund, co jest aż o 25 sekund lepszym rezultatem od czasu Bugatti Veyrona. Prędkość maksymalna będzie większa od swojego rywala i według przewidywań wyniesie ponad 450 km/h. Przypominamy, że dotychczasowy mistrz Veyron osiąga 415 km/h, a wersja bez ogranicznika 434 km/h.

Prototyp szwedzkiego supersamochodu powinien powstać jeszcze przed końcem 2013 roku, wersja produkcyjna zostanie ograniczona do 6 egzemplarzy.