Hennessey sprawdza Vipera GTS Venom 700R [Wideo]

Viper GTS Venom 700RHennessey Performance to znany tuner, który specjalizuje się w wyciskaniu z aut jak największej liczby koni mechanicznych. Teraz wziął się za Vipera GTS Venom 700R i sprawdza jego możliwości.

Venom 700R to pakiet zaprezentowany dla Vipera i Vipera GTS. Dzięki niemu standardowy silnik V10 o pojemności 8,4 litra rozwija moc 715 KM i maksymalny moment obrotowy 941 Nm. Powoduje to, że amerykańskie monstrum katapultuje się do 100 km/h w 3,1 sekundy, a na 1/4 mili potrzebuje tylko 10,7 sekundy. Na mecie auto osiąga 215 km/h, a gdyby kontynuować sprint samochód skończy przyspieszać dopiero przy 347 km/h.

Aby tego dokonać, tuner poczynił kilka istotnych zmian w silniku i jego osprzęcie. Nowy jest także układ wydechowy, którego 3-calowe stalowe końcówki możemy zobaczyć z tyłu auta. Wymianie uległ też filtr paliwa na nowy od K&N oraz reaktor katalityczny. Producent zadbał również lepsze prowadzenie auta i zamontował nowy układ zawieszenia o podwójnej regulacji i kilka dodatków aerodynamicznych. Do takich można zaliczyć choćby przedni splitter i tylny spojler wykonane z włókna węglowego.

We wnętrzu również można znaleźć kilka nowości, ale większość z nich jest montowana na indywidualne życzenie klienta.