GM nie przyspiesza z produkcją Corvette Stingray

Chevrolet Corvette 2014 StingrayChcesz mieć nową Corvette Stingray? Nie ma tak łatwo. Czekaj albo płać, czyli zarząd GM nie zwiększa szybkości produkowania swojego najnowszego dzieła i każe swoim klientom ustawiać się w kolejce.

Nowa Corvette to niewątpliwy sukces Chevroleta. Samochód o bardzo dobrych osiągach i relatywnie niskiej cenie rozchodzi się jak świeże bułeczki. Fabryka Bowling Green produkuje dziennie ponad 160 egzemplarzy, a i tak okazuje się to za mało.

Jednak szef Tadge Juechter uważa, że nie ma potrzeby, aby zwiększyć wydajność fabryki. Mówi, że taka sytuacja dość często się powtarzała z poprzednikami, a problem sam się rozwiązywał gdy auto z upływem czasu traciło na popularności.

Jest jeszcze inny aspekt tej sprawy. Klient, który nie chce się wykazać cierpliwością i chce mieć auto szybciej niż inni musi za to zapłacić. Standardowo jednak, jeśli teraz zamówi się samochód to producent każe czekać na niego około pół roku i zapłacić za coupe 51 995 dolarów, a za convertible 56 995 dolarów.