Ford Fiesta po tuningu [SEMA]

Ford Fiesta ST tuningFord pochwalił się swoimi planami dotyczącymi zbliżających się targów SEMA Motor Show. Na stoisku producenta oprócz Focusa, Mustanga i F-150 zobaczymy aż pięć edycji specjalnych miejskiej Fiesty.

Wybór jest duży, a każda z wersji wydaje się być zupełnie inna i prezentować sobą całkowicie odmienny charakter i styl auta. Pierwszy z samochodów został okrzyknięty nazwą 3dCarbon i pomalowany w kolorze krwistej czerwieni. Charakterystyczną jego cechą są przestylizowane listwy progowe, przedni splitter, spojler przymocowany do klapy bagażnika i dyfuzor. Hatchback został postawiony na 19-calowych felgach Pinzette-M Forgiato z oponami Pirelli. We wnętrzu znajdziemy skórzaną tapicerkę w dwóch kolorach.

Drugie auto zyskało przydomek Ice Nine Group’s Fiesta ST i swoja stylistyką nawiązuje do „rajdówek”. Świadczą o tym okrągłe przednie lampy wpasowane w grill auta oraz felgi. Widać, że designerzy pracowali także nad podziurawioną maską wykonaną z włókna węglowego, odmienionymi nadkolami, a na koniec dołożyli niewielki spojler.
Przechodząc teraz do wersji MRT Fiesta ST pomalowanej na zielono trzeba wspomnieć, że bazuje na modelu pochodzącym z Forza Motorsport 5. Dlatego też jej nadwozie zostało pomalowane w dwóch kolorach. We wspomnianym zielonym z elementami jak dach i maska utrzymanymi w głębokiej czerni. Od mechaników MRT dostała nowy układ wydechowy, gwintowane zawieszenie i wydajniejsze hamulce.

Następnym autem w kolejce jest Bojix Design Fiesta ST, które wydaje się być marzeniem każdego nastolatka. Biały kolor karoserii z czarnymi elementami i jaskrawo pomarańczowymi konturami oraz zderzaki i progi sięgające aż do ziemi. Z mechanicznych udogodnień maszyna została wyposażona w sportowy wydech, podobnie jak w poprzedniku gwintowane zawieszenie i inny system wtrysku paliwa.

Ostatni z rodziny to COBB Tuning/Tanner Foust Racing Fiesta ST, którego malowanie nawiązuje do barw armii amerykańskiej. Obok maski wykonanej z włókna węglowego można dopatrzeć się również wlotów powietrza i oczywiście bardziej warczącego układu wydechowego. Wewnątrz główną atrakcją ma być system audio Kicker.