Chevrolet Camaro LS9 po terapii od Geigercars [tuning]

Chevrolet Camaro LS9Chevrolet Camaro w zasadzie jak każdy inny muscle car to auto niezwykle cenione przez tunerów. Już nie jeden specjalista z tej dziedzinie sięgał po Camaro, a teraz na amerykańskiego sportowca skusił się również Geigercars.

Tym razem nie chodzi o jakiś babski tuning w postaci innego malowania nadwozia i przemodelowanych zderzaków, czy dodatkowej mocy uzyskanej przez przeprogramowane ECU. Tutaj modyfikację są prawdziwe i musiały kosztować sporo pracy przez co Chevy pozostaje prawdziwym Muscle Carem.

Oczywiście nie obyło się także bez kilku przeróbek stylistycznych. Od razu da się zauważyć inaczej zrobiony grill, duże felgi Goysar w rozmiarze 19 lub 20 cali z oponami Michelin Cup. Z powszechnych modyfikacji wyróżnić jeszcze można sportowy układ wydechowy i specyficzny kolor karoserii.

A teraz najważniejsze. Pod białą maską z wyciętym wlotem powietrza znajduje się doładowany silnik V8 6,2 l z poważnymi modyfikacjami od tunera. Wymianie na nowe uległy tłoki, wałki rozrządu i wał napędowy. Powiększony został intercooler, a wszystkiego dopełnia nowa głowica. Teraz moc jednostki napędowej wzrosła do 780 KM, a moment obrotowy osiągnął maksymalną wartość 984 Nm. Spowodowało to, że Camaro LS9 Geigercars przyspiesza do 100 km/h w 3,7 sekundy i kończy nabierać prędkość dopiero przy 338 km/h. Na 1/4 mili samochód potrzebuje 11,9 sekundy.

Cena tak przerobionego Chevroleta Camaro wynosi 189 tysięcy funtów.