BMW 4 HybridBMW nie wstydzi się swoich pojazdów hybrydowych i wprowadza kolejne modele. Teraz przyszedł czas na nową serię 4 Coupe, która w odmianie Hybrid zostanie zaprezentowana już podczas targów w Los Angeles.

Na razie nie wiemy zbyt wiele, ale pewne jest, że wersja z „silnikiem hybrydowym” pod względem stylistycznym będzie bazować na znanej nam już odmianie z jednostką spalinową. Pod maską zabrzmi 6-cylindrowy silnik 3,0 l o mocy 285 KM, a o dodatkowe konie mechaniczne postara się motor elektryczny generujący 55 KM.

Osiągi nie zostały jeszcze podane przez producenta, ale sedan potrzebuje 5,3 sekundy na rozpędzenie się do 100 km/h i podczas zwykłej jazdy producent deklaruje spalanie na poziomie 5,9 l/100 km. Po przejechaniu kilometra z rury wydechowej BMW 4 Hybrid wydostanie się tylko 139 gramów dwutlenku węgla. Oczywiście jest również możliwa podróż korzystając tylko z silnika elektrycznego, lecz jej długość nie jest zbyt imponująca, bo wynosi skromne 4 kilometry przy maksymalnej prędkości 75 km/h.