Audi AS6 ABT SportslineZajmująca się tuningiem firma ABT Sportsline planuje w przyszłym roku poszerzyć swoje horyzonty i zagościć również na rynku amerykańskim. Aby uczcić swoje postanowienie, tuner chce pokazać się z jak najlepszej strony na targach SEMA, a w tym celu pomoże mu przerobione Audi AS6.

Bazą do przeróbek jest oczywiście Audi A6 z napędem quattro i wysokoprężnym silnikiem 3,0 l TDI. Tuner zdołał jednak nieco ożywić wspomnianą jednostkę, przez co teraz wytwarza ona 286 KM i całkiem nie małe 678 Nm. W stosunku do opcji standard jest to przyrost o 41 KM i 98 Nm.

To jednak nie wszystko. ABT Sportsline zajęło się również stylistyką nadwozia. Możemy w tym miejscu wyróżnić zderzaki, nowe listwy progowe i przedni spojler. Nie obyło się również bez popularnego włókna węglowego. Tuner postanowił użyć tego materiału na delikatny tylny spojler i obudowy lusterek. Ponadto 20-calowe felgi ABT ER-C skrywają za sobą nowe elementy układu hamulcowego. O sportową charakterystykę zawieszenia dbają twardsze sprężyny zaproponowane przez ABT Sportsline.