Audi A5 DTM Champion [edycja specjalna]

Audi A5 DTM ChampionJeśli ktoś interesuje się wyścigami, pewnie kojarzy fakt, że ubiegły sezon DTM wygrał zespół Audi z Mike Rockenfeller’em na czele. Właśnie z tej okazji producent z Inglostadt postanowił wypuścić na rynek specjalną edycję Audi A5 z dopiskiem DTM Champion.

Czym więc wyróżnia się A5 DTM Champion? Mowa tutaj głównie o zmianach kosmetycznych takich jak kilka emblematów z logiem edycji specjalnej, tylny spojler w kolorze nadwozia, czy wreszcie rzucające się w oczy obudowy lusterek wykonane z aluminium. Do tego rzecz jasna dochodzą również felgi o średnicy 20 cali.

Decydując się na warty 1 900 euro pakiet DTM Champion można wybrać jeden z trzech pasujących nam kolorów. W palecie barw znajdują się Glacier White, Daytona Gray i Misano Red. Jeśli mowa o ofercie silnikowej, to jest z czego wybierać. Producent proponuje 2,0 TDI quattro z 177 KM lub 3,0 TDI quattro 245 KM. Dla przeciwników diesli mamy 2,0 TFSI quattro 225 KM i najmocniejszy z braci – 3,0 TFSI quattro 272 KM.

Jako, że Audi A5 DTM Champion jest edycją specjalną, ilość egzemplarzy została ograniczona do 300 sztuk.Audi A5 DTM Champion