Renault Clio RS Paris 2013Zarząd Renault właśnie poinformował, że poważnie myślą nad wprowadzeniem mocniejszej odmiany sportowego Clio RS. Czyżby chodziło im o Gordini?

Wice prezydent Philippe Klein uważa, że jest potrzeba na bardziej surowe Clio i niewykluczone, że takowe powstanie. Niestety mówiąc to nie ujawnił zbyt wielu szczegółów, więc tak naprawdę nie wiadomo co dokładnie miał na myśli. Może warto by rozpatrzeć manualną skrzynie biegów?

Wcześniej zapowiadana wersja Gordini otrzyma ten sam turbodoładowany silnik 1,6 litra, co „zwykłe” Clio RS, z tą jednak różnicą, że będzie on generować o 30 KM i 51 Nm więcej. Powoduje to, ze do tabelki producenta powędrują dane o mocy maksymalnej równiej 230 KM i maksymalnym momencie obrotowym sięgającym 285 Nm. Dodatkowym atutem Gordini będzie niższa masa o 25 kg i sportowe zawieszenie obniżone o 10 mm.

Standardowe Clio RS rozpędza się do 100 km/h w 6,7 sekundy, a mocniejsza odmiana Gordini potrzebuje na to tylko 5,9 sekundy. Dodatkowa moc spowodowała, że prędkość maksymalna francuskiego hothatcha wzrosła z 225 km/h do 250 km/h.

Via: WorldCarFans