Rolls-Royce Ghost by Vorsteiner

Rolls Royce Ghost tuningVorsteiner oficjalnie opublikowało swój program modernizacji dla Rolls Royce Ghost’a. Tuner podążając za modą zdecydował się na urozmaicenie stylistyki przez dodatki z włókna węglowego. Zapraszamy do oceny efektów.

Tuning luksusowego sedana to trudna sprawa. W tym wypadku nie wystarczy wymienić zderzaków, na takie co prawie dotykają do asfaltu, a na klapie bagażnika dokleić ogromny spojler. Takie zabiegi to zupełnie inna liga. W tym przypadku trzeba w delikatny i subtelny sposób podkreślić elegancje Rolls-Royce’a. Jak się za to zabrać?

Na to pytanie prawidłowo odpowiedział Vorsteiner. Tuner zdecydował się na małe zabiegi stylistyczne na froncie w postaci podkreślenie przedniego spojlera wykonanego z włókna węglowego. Z tego samego materiału wykonał również listwy progowe i tylny dyfuzor. Dla podkreślenia wyjątkowości służą również potężne felgi VSE-002 w rozmiarach od 20 do 22 cali.

Pod maską również pełna kultura. Odpowiedni dźwięk dochodzący spod długiej i połyskującej maski zapewnia turbodoładowany silnik V12 o pojemności 6,6 litra i parametrach; 570 KM i 780 Nm. Jednostka została sprzężona z 8-stopniową automatyczną przekładnią co powoduje, że auto jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w 4,9 sekundy, a prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Niestety cena pakietu do Rolls-Royce’a nie została podana.