Nowa Toyota Aygo chce konkurować z Volkswagenem Up!

Nowa Toyota Aygo szpiegowskieToyota Aygo, to tak naprawdę to samo co Peugeot 107, który w rzeczywistości jest takim samym autem co Citroen C1. Tak więc, całe trio już niedługo ulegnie modernizacji i chce podjąć walkę jak równy z równym z Volkswagenem Up’em. Uda się?

Może być ciężko, ponieważ zarówno Volkswagen Up jak i Skoda Citigo, to ostatnio bardzo wychwalane modele, ale trzy małe autka produkowane w Czechach nie boją się dużych wyzwań. Podobno w wersjach na 2014 rok trochę zmienią swój charakter.

Nowe generacje otrzymają od designerów nową stylistykę. Już nie będą to zwykłe bezpłciowe samochody, a takie perełki jak choćby Fiat 500, czy Mini. Wnętrze również nie będzie odbiegać od całości. Zmianie ma ulec cała deska rozdzielcza, więc kabina może być nie do poznania.

Pod maską producenci nie przewidują nowości. W dalszym ciągu auta będą napędzane przez nieduże 3-cylindrowe silniczki, ale żeby się lepiej sprzedawały, spece od marketingu do tabelki wpiszą trochę mniejsze zużycie paliwa i emisje szkodliwych gazów.

FOT: Autocar.co.uk