Nissan GT-R Nismo 2014 – 0-96 km/h w 2 sekundy?

Nissan GT-R Track Edition 2014Nissan właśnie poinformował, że prace nad nowym Nismo GT-R przebiegają zgodnie z planem i auto trafi do produkcji w przyszłym roku. Wygląda na to, że producent przed GT-R postawił kilka ciężkich zadań.

Zarząd Nissana na razie nie zdradza szczegółów technicznych, ale mówi, że wszystko jest pod kontrolą i nie będzie żadnych opóźnień w produkcji. Wiadome jest, że pod maską japońskiego supersamochodu pojawi się podwójnie doładowany silnik V6 o pojemności 3,8 litra i mocą przekraczającą 578 KM.

Parce nad konstrukcja pojazdu odbywają się przy współpracy z Williams Advanced Engineering. Inżynierowie wspólnie twierdzą, że samochód dostanie liczne elementy z włókna węglowego, co bezpośrednio przeniesie się na masę. Trwają również prace nad aerodynamiką GT-R’a ponieważ cele jakie stawia producent są bardzo wygórowane. Według zapowiedzi auto ma przyspieszać od 0 do 96 km/h w czasie 2 sekund! Ponadto samochód ma być zdolny pokonać tor Nürburgring w czasie krótszym niż 7 minut i 18 sekund. Uda się?

Jak na razie pozostaje nam tylko czekać, czy te deklaracje zostaną spełnione.

*na zdjęciach GT-R model 2013