Mercedes CLA Racing Series Concept [Frankfurt 2013]

Mercedes CLA 45 AMG RSMercedes zaprezentował oficjalnie CLA 45 AMG Racing Series Concept na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie.

W porównaniu do seryjnego modelu, CLA 45 AMG RS ma przeprojektowany przedni zderzak z większymi wlotami powietrza i spojler z włókna węglowego. Oprócz tego poszerzono nadkola oraz zmieniono listwy progowe. CLA 45 AMG RS otrzymał lekkie felgi aluminiowe Dunlop.

Inżynierowie ze Stuttgartu nie zapomnieli o nowym wyścigowym zawieszeniu, na które składa się szerszy rozstaw kół i regulowane sprężyny i amortyzatory. Wyścigowy CLA otrzymał również wysokiej jakości hamulce.

Wnętrze nie przypomina w ogóle tego z seryjnego CLA, które zostało zastąpione klatką bezpieczeństwa, materiałami z włókna węglowego oraz siedziskami Recaro.

Mercedes nie ujawnij oficjalnie, co kryje się pod maską CLA 45 AMG RS, jednak sądzimy, że jest to znajoma 2.0 l turbodoładowana jednostka znajdująca się w standardowym modelu. Jednakże, przepisy różnią się od siebie w zależności o serii wyścigów, dlatego model produkcyjny będzie miał zmienną moc silnika. Firma ujawniła, że samochód będzie oferowany z napędem wyłącznie na przednią oś.