Mercedes G63 AMG 6x6Mercedes G63 AMG 6×6 to oferta nie tylko dla sympatyków off-roadu, ale przede wszystkim dla ludzi chcących się czymś wyróżnić. W końcu rzadko, który pojazd zostaje wyposażony w sześć kół o rozmiarze 37 cali.

G63 AMG często zwany jako Gelenda, sam w sobie jest wyjątkowy, a klasyczne linie nadwozia i mocarny silnik V8 przyprawiają o szybsze bicie serca. Teraz Niemcy postanowili trochę namieszać i wprowadzić na rynek około 20-30 egzemplarzy niezwykle oryginalnej wersji z dopiskiem 6×6. Mercedes ceni swoja maszynę na 451 010 euro.

Pod maską niemieckiego potwora ważącego 3850 kilogramów siedzi widlasta ósemka o pojemności 5,5 litra, mocy 544 KM i momencie 758 Nm. Napęd jest przekazywany oczywiście na każde z sześciu kół, a pośredniczy w tym automatyczna skrzynia 7G-TRONIC. W tym miejscu zawsze podaje się osiągi, ale nie tym razem. W tym wypadku nie ma to chyba najmniejszego znaczenia.

Dla zainteresowanych kupnem dodajemy, że samochód powinien pojawić się już w przyszłym roku i będzie oferowany jedynie z kierownicą po właściwej stronie. Mercedes G63 AMG 6×6 nie będzie produkowany na rynek USA, Kanady i Meksyku.

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.