Mazda 3 oficjalnie [Frankfurt 2013]

Nowa Mazda3Trzeba przyznać, że nowe modele Mazdy przyciągają wiele uwagi. Po nowych modelach CX-5 oraz 6 przyszła pora na Mazdę 3. Ta ostatnia jest obecnie najbardziej pożądana, ponieważ oferuje nam design większej Mazdy 6, a wnętrze charakteryzuje się wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami. Jak już wcześniej informowaliśmy, ceny Mazdy w USA zaczynają się od 16.945 dolarów, jednak do tej pory nie wiedzieliśmy ile będzie kosztować na rynku europejskim.

Dopiero podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie Mazda ujawniła, że najwyższy model „SPEC” z 2.2 l silnikiem diesla w Wielkiej Brytanii będzie kosztować 19 495 £.

Oczywiście cena może wzrosnąć; jeżeli zdecydujemy się na skórzane fotele dopłacimy 1000 £, specjalne kolory nadwozia metallic/mica/red metallic to koszt 530 £ – 660 £. Opcje wyposażania dodatkowego obejmują ponad to: Bi-ksenony, czujniki deszczu i światła, podgrzewane fotele, 18-calowe felgi czy w końcu system „Head-up display”. Wybór kilku z dostępnych gadżetów łatwo wywinduję cenę samochodu do 20 000 £.

Warto zaznaczyć, że istnieją istotne różnice w zakresie silników dostępnych na europejskim i amerykańskim rynku. W europejskiej ofercie zabraknie 2,5 l silnika benzynowego. Ponad to 2.0 Silnik benzynowy będzie oferował 118 KM lub 162 KM. Silnik diesla znany z większego CX-5 i Mazdy 6, będzie generował 148 KM.