Lamborghini Aventador Hamann Nervudo [Frankfurt 2013]

Lamborghini Aventador Hamman NervudoFirma Hamman postanowiła pokazać na Frankfurt Motor Show swoją wizję Lamborghini Aventador nazwaną Nervudo. Włoski supercar otrzymał nietuzinkowy bodykit, który jeszcze bardziej podkreślił sportowy charakter.

Nervudo posiada nowy przedni zderzak, dwa przednie spojlery oraz aerodynamiczne boczne progi. Aventador dysponuje przeprojektowaną pokrywą silnika z włókna węglowego oraz nowym tylnym spojlerem.

Inne istotne zmiany to sportowy układ wydechowy, tylny dyfuzor z włókna węglowego czy w końcu 20 i 21-calowe felgi z oponami o ultra wysokiej wydajności.

Zasiadając za sterami Aventadora Nervudo zauważymy dwukolorowe sportowe fotele, nowe wykończenia z włókna węglowego i kierownicę z elementami skóry i alkantary.

Inżynierowie z Hamman uznali, że 700 KM w przypadku Aventadora to za mało, dlatego postanowili popracować nieco nad V12. Owocem jest 760 konne serce generujące 735 Nm momentu obrotowego. Hamman nie ujawnił osiągów, jakimi dysponuje Nervudo, ale przypomnijmy, że seryjny Aventador do pierwszej „setki” rozpędza się w 2,9 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na 350 km/h.