Kia Sportage facelift 2014

Nowa Kia Sportage 2014Kia niewątpliwie podbiła europejski rynek i jak widać nie chce tym samym spocząć na laurach. Teraz Koreańczycy przygotowali facelifting dla Sportage, którego popularność w polskich salonach sprzedaży jest cały czas wysoka.

Oczywiście to co przygotowali dla nas osoby zasiadające w zarządzie koreańskiego producenta to raczej nowe wyposażenie niż facelifting, ale liczy się nazwa. Producent w odświeżonej wersji wprowadza kosmetyczne zmiany widoczne na grillu oraz przestylizowane światła przeciwmgielne w wersji EX. W opcji będzie można dostać LED-y z tyłu i HID-y z przodu. Coś jeszcze?

Tak, ale nie wiele i to tylko w środku. Producent trochę pomajstrował przy tylnych siedzeniach i zamontował w nich wentylacje. Dodatkowe zmiany to już tylko opcje. Decydując się na wersje Premium otrzymamy skórzaną tapicerkę, wentylowane przednie fotele, panoramiczny dach, nawigacje SiriusXM Traffic oraz system łączenia się z internetem przez smartfona.

Pod maską czekają nas równie duże zmiany. Do tej pory tkwił tam silnik 2,4 l GDI generujący 184 KM i 239 Nm, a teraz otrzymamy tę samą jednostkę, ale o mocy już 190 KM i momencie 251 Nm. Postarali się. Do dyspozycji będzie również 6-stopniowa automatyczna skrzynia przenosząca napęd na przednie koła.