Jeep Cherokee SRT4 bez 6,4 l HEMI V8

Jeep Cherokee 2014Jeep właśnie potwierdził informacje dotyczące Cherokee SRT4 z rocznika 2014. Podobno auto ma dawać „dużo zabawy”, ale w ofercie zabraknie potężnej 6,4-litrowej V-ósemki z dopiskiem HEMI.

Śledząc ostatnie wiadomości ze świata motoryzacji można mieć wrażenie, że już niedługo silniki o widlastym układzie cylindrów będzie można spotkać tylko w muzeum techniki. Nawet amerykanie zaczynają stosować rzędówki czego przykładem jest choćby ten SRT przewidziany na 2014 rok.

Producent ustalił, że do nowej generacji SRT po prostu nie będzie pasował silnik V8 HEMI o dużej pojemności pochodzący z Grand Cherokee SRT8, a dodatkowo mógłby mieć spore problemy ze sprostaniem kolejnym normom emisji spalin. Rozwiązaniem prawdopodobnie okaże się rzędowa jednostka o czterech cylindrach, wspomagana turbodoładowaniem. Niestety na dzień dzisiejszy nie znamy szczegółów w postaci parametrów, czy nawet objętości.

Mówi się, że silnik zostanie sprzężony z 9-stopniową przekładnią automatyczną. Moment obrotowy oczywiście zostanie przekierowany na wszystkie koła. Drobnym zmianom poddana zostanie stylistyka, która stanie się bardziej agresywna przez przemodelowanie pasa przedniego. Kolejną nowością ma być też nowe zawieszenie.

1 komentarz do wpisu “Jeep Cherokee SRT4 bez 6,4 l HEMI V8”

  1. SRT4- to 4 cylindry(w rzędzie)+turbo i nie jest to żadna nowość
    SRT8- V8 HEMI i też nie jest to nowość
    Cherokee nigdy nie miał 8-u cylindrów i też nie miał wersji SRT4, więc jeżeli teraz taka ma być to wielki + dla Jeep’a jak dla mnie.
    To GRAND Cherokee miał 8 cylindrów i wersję SRT8 i jak narazie tak zapewne zostanie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.