Honda Civic Tourer [Frankfurt 2013]

Honda Civic TourerHonda postanowiła zaprezentować w czasie Frankfurt Motor Show Civic Tourer. To nie przypadek, Europa jest największym rynkiem dla segmentu C. Opracowana i zaprojektowana w Europie, Civic Tourer oferuje ogromną ilość 624 litrów pojemności bagażnika. Jest to o 37 litrów więcej niż zaprezentowany Seat Leon ST, który jest jednym z jego konkurentów.

Honda Civic Tourer będzie oferowana z 1.6 l silnikiem diesla i-DTEC, który rozwija 120 KM i 300 Nm momentu obrotowego, natomiast emisja CO2 wynosi 99 g/km. Civic Tourer będzie także dostępny z 1.8 l silnikiem benzynowym i-VTEC.

Projekt Civic Tourer opiera się w szczególności na dużej przestrzeni wewnątrz, dlatego projektanci podnieśli tylne drzwi o 17 mm w porównaniu do Hondy Civic hatchback.
Dzięki centralnie umieszczonemu zbiornikowi paliwa, udało się uzyskać bardziej przestronne wnętrze i  większą możliwość konfiguracji siedzeń.

Honda Civic Tourer będzie produkowana obok 5-drzwiowego hatchbacka w fabryce Hondy w Wielkiej Brytanii, a sprzedaży wejdzie na początku 2014 roku.