Hennessey McLaren MP4-12C HPE700

Hennessey McLaren MP4-12C HPE700 Zaledwie kilka dni temu mogliście przeczytać o McLarenie MP4-12C po kuracji wzmacniającej od Mansory, tymczasem Hennessey przygotowało własną wersje brytyjskiego supersamochodu. Która Wam się bardziej podoba?

Jak zapewne widzicie, tuner nie zdecydował się na poprawki stylistyczne. Najprawdopodobniej uznał, że design McLarena jest wystarczająco dobry i nie prosi się o wielki spojler, czy zmodyfikowane zderzaki z większa ilością otworów. Zmiany w kabinie również sobie odpuścił, więc wszystko jest na swoim miejscu, a od siebie dołożył jedynie niedużą tabliczkę z numerem egzemplarza. Za to inżynierowie nie odmówili sobie pracy nad silnikiem i delikatnie go wzmocnili.

Na pierwszy ogień poszedł oczywiście sterownik wtrysku ECU, którego praca została zoptymalizowana. Poza tym mechanicy z zespołu Hennessey wymienili intercooler, filtry powietrza i założyli bardziej sportowy układ wydechowy. Takie zmiany wystarczyły, aby jednostka 3,8 l V8 wygenerowała maksymalnie 714 KM i 728 Nm. Jest to przyrost mocy o 88 KM i momentu obrotowego o 130 Nm. Według danych od tunera, 12C po wymienionych modyfikacjach rozpędza się do 100 km/h w 2,8 sekundy, a „ćwiartkę” przejeżdża po upływie 10,3 sekundy meldując się na mecie z prędkością 220 km/h.