Grzegorz Staszewski pokonuje ćwiartkę w 7,896 sekundy – nowy rekord

CorvetteGrzegorz Staszewski i jego Corvetta w ubiegłą niedziele ustanowili nowy rekord. Razem pokonali ćwierć mili w 7,896 sekundy, co jest pierwszym wynikiem poniżej 8 sekund na polskiej scenie wyścigów równoległych w tej klasie.

Jeśli ktoś kiedyś zainteresował się wyścigami na 1/4 mili i był choćby na warszawskim lotnisku na Bemowie, to pamięta białą Corvette C3 z wystającą z maski turbiną i napędem na wszystkie koła. Obecnie auto jest wciąż modernizowane, a ostatnie prace pozwoliły osiągnąć Polakowi bardzo dobry rezultat.

Ekipa VTG pojechała na zawody „Das Drag Day” do Bitburga z myślą, aby pobić rekord Polski i zejść poniżej 8 sekund. Kierowca mówi „Jeszcze w sobotę, po pierwszych ustawieniach samochodu zaliczyliśmy wynik przejazdu w dokładnie 8,048 s. Później spędziliśmy noc na dopracowywaniu parametrów i w niedzielę stanęliśmy do kolejnej próby, która skończyła się wynikiem 7,896 s” Po chwili dodaje „To był najlepszy wynik na tych zawodach i drugi rezultat w historii toru. Cały sezon kończymy na 3. miejscu w Europie i 4. na świecie w klasyfikacji samochodów z napędem na cztery koła”

Corvretta VTG Staszewskiego skrywa pod maską turbodoładowany silnik V8 o mocy dochodzącej do 2000 KM. Wszystko zależy od paliwa i doboru ustawień. Cała konstrukcja została wykonana w Polsce przy użyciu włókna węglowego i kevlaru. Według danych samochód jest w stanie przyspieszyć do setki w poniżej 2 sekund, a prędkość 200 km/h osiąga po niecałych 4 sekundach.

Z ciekawostek warto wspomnieć, że samochód jest cały czas zarejestrowany i można się nim poruszać w ruchu ulicznym.

Gratulujemy!