Ferrari 458 Speciale na torze [wideo]

Ferrari 458 Speciale na torzeOficjalny debiut Ferrari 458 Speciale miał miejsce podczas Frankfurt Motor Show. Jednak na niedługo po oficjalnej prezentacji włoski producent publikuje promocyjny materiał wideo z 458 Speciale na torze w roli głównej.

Wersja Speciale bazuje na standardowej odmianie 458 Italia. Różni się jedynie delikatnie odmienioną stylistyką ze względów aerodynamicznych, przeprojektowanym przednim zderzakiem, innymi listwami progowymi oraz zmienionym dyfuzorem. Dodatkowo włoskie superauto trzyma w zanadrzu ruchome klapy, które zapewniają lepszy docisk przy wyższych prędkościach.

Źródłem napędu jest motor o pojemności 4,5 litra V8 produkujący 605 KM i 540 Nm. Jest to o 35 KM więcej niż w 458 Italia. Moment trafia na koła dzięki zastosowaniu skrzyni o dwóch sprzęgłach, co umożliwia sprint do setki w 3 sekundy. Ferrari chwali się również okrążeniem toru Fiorano w 1 minutę i 23,5 sekundy.

Ferrari 458 Speciale będzie oferowane z hamulcami Brembo, 20-calowymi felgami wraz z oponami Michelin Pilot Sport Cup2 oraz systemem Side Slip Angle Control.