Caterham AeroSeven Concept jest już oficjalnie [WIDEO]

Caterham AeroSeven konceptDzisiaj podczas Grand Prix w Singapurze Caterham odsłonił koncepcyjnego AeroSeven. Oprócz tego ogłosił kilka szczegółów, a co najważniejsze w 2014 roku ma powstać wersja produkcyjna.

Można powiedzieć, że AeroSeven będzie najbardziej luksusowym samochodem marki. Świadczy o tym choćby fakt posiadania czegoś na kształt karoserii zamiast kilku rurek zaznaczających linie nadwozia. Jednak nie ma się co łudzić na luksusy. Koncept w końcu bazuje na płycie podłogowej Caterhama Seven CSR.

Wygląd AeroSeven Concept nadal jest czysto sportowy, ale już trochę nowocześniejszy niż dotychczasowe modele brytyjskiej marki. Auto otrzymało od stylistów nadwozie w kolorze zielono-czarnym z elementami pokrytymi żółtym lakierem i popularne światła LED.

Pod maską znajduje się jednostka Duratec od Forda, z której mechanicy uzyskali 240 KM. Na wyposażeniu konceptu znajduje się również system regulowanej kontroli trakcji oraz kontrola startu. Pozwala to, aby samochód osiągnął 100 km/h w czasie nieprzekraczającym 4 sekund.