Brabus 850 Shooting Brake 6.0 Biturbo 4MATIC

Mercedes CLS Shooting Brake Brabus tuningJeśli ktoś lubi sportowe i bardzo szybkie kombi, czy jak kto woli shooting brake i nie jest usatysfakcjonowany osiągami Audi RS6, to warto żeby rozważył Brabusa 850. Auto po gruntownej modernizacji od tunera legitymuje się teraz świetnymi osiągami.

O wersji sedan E-klasy pisaliśmy wczoraj, a o gadżeciarskiej iBusiness jeszcze trochę wcześniej, więc za pewne znacie już parametry jakimi deklaruje się maszyna. W skrócie, Brabus 850 jest w stanie osiągnąć aż 350 km/h, i przyspieszyć do setki w 3,1 sekundy! Dla porównania przypomnijmy, że takim samym czasem przyspieszania chwali się McLaren 12 Spider.

Tak dobre osiągi są spowodowane powiększonym z 5,5 do 5,9 litra silnikiem V8. Tuner wzmocnił motor poprzez dodanie nowej turbosprężarki, kutych tłoków, nowego wału korbowego i przeprogramowanie ECU. Oprócz tego pozwolił sobie wymienić kilka filtrów i układ wydechowy na lżejszy. Dzięki temu pod pedałem przyspieszenia kierowca ma do swojej dyspozycji 850 KM i 1500 Nm.

W stosunku do wersji, na której bazuje czyli CLS 63 AMG, Brabus uatrakcyjnił trochę stylistykę. Teraz możemy podziwiać nowy pakiet aerodynamiczny w postaci karbonowego zderzaka i kilku wlotów powietrza. Z tyłu widać pokaźny dyfuzor wkomponowany w zderzak, a całości dopełniają 20-calowe felgi.