Brabus 850 6.0 Biturbo iBusiness oficjalnie zaprezentowany

Brabus iBusinessBrabus właśnie zaprezentował auto, które z pewnością przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi gadżetów elektronicznych. We wnętrzu aż roi się od multimedialnych zabawek, których nazwa rozpoczyna się od modnego „i”. Debiut iBusiness nastąpi na Frankfurt Motor Show.

Brabus 850 bazuje na Mercedesie S63 AMG. Oczywiście według tunera, standardowa limuzyna nie jest dość szybka i dobrze wyposażona, więc postanowił dokonać w niej kilku poprawek. Oprócz zmian stylistycznych pod postacią pakietu poprawiającego aerodynamikę, kilku wlotów powietrza oraz tylnego dyfuzora, auto ma szereg modyfikacji mechanicznych i tych poprawiających komfort podróżowania.

W kabinie można się poczuć jak w salonie Apple. Na wyposażeniu znajdują się takie nowości jak iPad mini, iPod touch, Mac mini, a nawet Apple TV. Ciekawy wydaje się być też 15,2-calowy wyświetlacz TFT. Ponadto, siedzenia zostały obszyte skórą premium.

Samochód luksusowy Brabus

Pod maska również nie zabrakło modyfikacji. Silnik, to powiększona z 5,5 litra do 5,9 litra turbodoładowana jednostka V8. Tuner zdecydował się na nową turbinę, kute tłoki, zmieniony wał korbowy, większy filtr powietrza, lżejszy sportowy wydech i przeprogramowanie ECU. Po takich zmianach parametry silnika, to aż 850 KM i moment obrotowy zablokowany elektronicznie do wartości 1150 Nm. Pozwala to osiągnąć 100 km/h w czasie 3,5 sekundy i prędkość maksymalną 350 km/h. Aby sprawniej zatrzymać auto, tuner zamontował karbonowo-ceramiczne hamulce.