BMW i8 Spyder renderOstatnimi czasy BMW skupiało swoje siły głównie na sportowej hybrydzie nazwanej i8. Oficjalny jej debiut miał miejsce w poprzednim tygodniu na Frankfurt Motor Show, ale jak widać niemiecki producent nie zwalnia tempa i już krążą plotki o i8 Spyder.

Na razie brak jest jeszcze dokładnych informacji od producenta, ale w sieci pokazały się pierwsze wizualizacje przedstawiające sportowe i8 z odkrytym nadwoziem. Mówi się, że spyder będzie cechował się tymi samymi rozwiązaniami technicznymi i designem, co odmiana coupe. Różnicą będzie oczywiście składany dach oraz tradycyjnie – cena.

Tak więc, pod maską spydera zobaczymy ten sam układ hybrydowy składający się z 1,5 litrowego podwójnie doładowanego silnika benzynowego o mocy 231 KM i momencie 320 Nm. Wszystko to powędruje na tylne koła dzięki 6-stopniowej przekładni automatycznej. Na pewno już wiecie, że przednie koła również dostaną swoją porcje momentu, ale będzie ona pochodzić z jednostki elektrycznej o parametrach 131 KM i 250 Nm.

Na razie nie znamy osiągów przewidywanego spydera, ale przypomnimy te dla coupe. Sprint do 100 km/h to kwestia 4,4 sekundy, ale spekuluje się, że otwarta wersja zrobi to wolniej o około 0,1 lub 0,2 sekundy. Apetyt na paliwo został przewidziany na 2,5 l/100km, a zasięg na silniku elektrycznym powinien wynieść 35 km.

Jeśli kogoś zainteresuje nowe BMW i8 coupe, to musi się liczyć z ceną 135 tysięcy dolarów, a za spydera 150 tysięcy dolarów.