Bentley uderza w segment SUV-ów

Bentley EXP 9 FBentley chce wkroczyć na całkiem nowy dla siebie segment samochodów. Już w 2016 roku w ofercie producenta oprócz sedanów ma się pojawić luksusowy SUV.

Szef marketingu w Bentley’u Kevin Rose na Frankfurt Motor Show powiedział, że „będzie to najdroższy i i najbardziej luksusowy SUV”. Jego cena prawdopodobnie będzie zaczynać się od około 180 tysięcy dolarów, więc będzie droższy od Range Rovera. Co jeszcze wiemy o uterenowionej maszynie Bentley’a?

Pod maską zagości 12-cylindrowy silnik o mocy od 583 KM do 650 KM. Prawdopodobnie tą samą jednostką będzie dysponować przyszła generacja Audi Q7 i Porsche Cayenne. Według sierpniowego raportu, Bentley będzie dzielił płytę podłogową z wyczekiwanym Lamborghini Urus.

Decydując się na SUV-a będzie można wybrać cztero, pięcio lub siedmiomiejscowy wariant. Rose jednak uważa, że duża część przyszłych klientów zdecyduje się na auto wyposażone w siedem miejsc siedzących. Podobno samochód będzie się cechował wysokim prześwitem i podobnie jak Range Rover, doskonale poradzi sobie w terenie.

Źródło: WorldCarFans