Po wprowadzeniu Continentala z 4,0 l silnikiem twin-turbo V8, Bentley wkrótce będzie oferował klientom jego mocniejszą wersję S.
Bentley Continental GT V8 S 2014 zadebiutuje w przyszłym tygodniu podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie i będzie dostępny jako Coupe i Cabrio. Pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się na początku 2014 roku.
Continental GT V8 S 2014 chowa pod maską silnik V8 o mocy 582 KM i 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego w połączeniu z 8-biegową przekładnią ZF. Przyspieszenie do setki zajmuje 4,5 s, natomiast prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 309 km/h (coupe) i 308 km/h (cabrio).
Według danych fabrycznych, średnie zużycie paliwa wynosi 10,5 l paliwa na 100 km, a emisja CO2 246 g na km (Cabriolet 10,9 l na 100 km i 254 g CO2 na km).
Co ważne Continental GT V8 S jest również 10 mm niżej położony i został postawiony na 20-calowych kołach (opcjonalnie 21-cali).
Klienci będą mogli wybrać egzemplarz pomalowany na jeden z 17 kolorów nadwozia. Ceny zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.