Audi Sport Quattro Concept na 30-lecie legendy [Frankfurt 2013]

Audi Sport Quattro ConceptAudi właśnie obchodzi 30-lecie kultowego modelu Quattro. Z tej okazji producent z Inglostadt zorganizował małe show we Frankfurcie z udziałem koncepcyjnego Audi Sport Quattro.

Audi Quattro z początku lat 80-tych to z pewnością jeden z najważniejszych modeli producenta, więc warto o nim pamiętać i świętować takie rocznice jak ta. Oprócz samego pokazu Niemcy przygotowują następcę w postaci Sport Quattro. Dostanie on odważną stylistykę i popularny ostatnio układ hybrydowy.

Źródłem napędu nowego Quattro będzie podwójnie doładowany silnik V8 o mocy 560 KM. Dodatkowo w pracy pomoże mu jednostka zasilana prądem o maksymalnej mocy 150 KM. Moment obrotowy oczywiście zostanie skierowany na wszystkie koła, dzięki czemu sprint do 100 km/h potrwa tylko 3,7 sekundy. Prędkość maksymalna również jest imponująca i wynosi 305 km/h.

Teraz pisząc o sportowych samochodach koniecznie trzeba dodać coś o spalaniu i emisji CO2. Tak więc, układ potrzebuje średnio 2,5 litra benzyny na 100 kilometrów, a w dodatku wytwarza tylko 59g/km dwutlenku węgla. Maksymalny zasięg w trybie „Zero emission” wynosi 50 km, a prąd pochodzi z litowo-jonowego akumulatora 14,1 kWh. Niestety nie wiemy ile takie cudo się ładuje.

Audi Sport Quattro Concept

Producent twierdzi, że ich maszyna została wyposażona w przednie światła typu Matrix LED. Dodatkowo przód samochodu zdobi sześciokątny grill i splitter wykonany z włókna węglowego. Całość spoczywa na 21-calowych felgach.

W środku znajdują się standardowe akcesoria dla sportowego samochodu w postaci wyścigowych foteli, sportowej spłaszczonej u dołu kierownicy i kilku innych akcentów dbających o charakter auta.