Audi R8 2015 od Sebastian Kunz [rendering]

Nowe Audi R8 2015 renderAudi R8 to niewątpliwy sukces niemieckiego producenta, więc supersamochód zyskał sobie wielu miłośników. Jednym z nich jest 28-letni Sebastian Kunz, który właśnie opublikował swoją wizualizacje R8 na 2015 rok.

Autor nie kryje, że rysując czerpał inspiracje z koncepcyjnego Nauka, który został pokazany podczas niedawno odbywającego się Frankfurt Motor Show. To właśnie z niego pochodzi przedni pas bogaty w światła wykonane w technologii LED i obszerne wloty powietrza dodające agresywnego charakteru. Zwieńczeniem pracy autora są masywne koła wpisujące się w sylwetkę niemieckiego supersamochodu.

To tyle jeśli chodzi o zaprezentowany rendernig, więc przypomnimy raport Audi o R8 2015. Ze słów producenta wynika, że auto otrzyma przód ozdobiony światłami Matrix LED i inspirowany bolidami Le Mans podwójny dyfuzor.

Z oświadczenia wynika tez, że za plecami kierowcy pracować będzie V8 o pojemności 4,2 litra i mocy około 450 KM lub V10 dysponujące objętością 5,2 litra i mocą 578 KM. Mimo wzrostu mocy producent tłumaczy, że silnik będzie jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska. Świadczy o tym choćby popularny start&stop, a nawet system dezaktywujący pracę tłoków w cylindrach. Oprócz tego dużą rolę ma odegrać spora ilość włókna węglowego i trochę plastiku.

RENDERING: Sebastian Kunz