Alfa Romeo 4C 2013O Alfie Romeo 4C mówi się już od dawna, bo to niezwykle interesujący samochód i chyba jedyny w swoim rodzaju. Niestety do produkcji trafi dopiero w przyszłym roku, ale teraz oczywiście przez przypadek do sieci trafiła broszura z wyposażeniem do włoskiego samochodu.

Przyglądając się zdjęciom reklamówki można dowiedzieć się nowych informacji o sportowej Alfie. Wiemy już, że nadwozie będzie dostępne w sześciu kolorach, a zaciski na hamulcach tylko w czterech. Do wyboru będą również cztery rodzaje aluminiowych felg.

W opcji dostępne będą również chromowane oprawki lusterek, spojler, karbonowa otoczka przednich reflektorów, oraz sportowy układ wydechowy. We wnętrzu również będzie z czego wybierać. Przykładowo przyszły klient będzie mógł zażyczyć sobie jeden z czterech typów siedzeń ze skórzaną tapicerką.

Przypominamy, że do Alfy Romeo 4C trafi 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1,75 litra. Włoskim inżynierom udało się z niego wycisnąć 241 KM przy 6 000 obr./min. i maksymalnie 350 Nm dostępnych w paśmie od 2100 do 3750 obr./min. Silnik został połączony z dwusprzęgłową 6-stopniową skrzynią biegów TCT, dzięki czemu samochód przyspiesza do 100 km/h w 4,5 sekundy, a kończy swój sprint na 258 km/h.

Alfa Romeo 4C na torze wyścigowym

Prawdopodobnie Alfa Romeo 4C zostanie pokazana podczas marcowego Genewa Motor Show.