Zdjęcia szpiegowskie BMW serii 4 Cabrio

BMW serii 4 Cabrio na zdjęciach szpiegowskichPo opublikowaniu przez BMW szczegółów na temat BMW serii 4 Coupe, nasza cała uwaga skupiona będzie na serii 4 Cabrio. BMW serii 4 w wersji Cabrio prawdopodobnie zadebiutuje do końca tego roku.

Nowa seria 4 Cabrio otrzyma twardy składany dach, ale będzie składał i rozkładał się szybciej niż u poprzednika (seria 3 Cabrio – 23 s). 4 Coupe będzie też 93 mm dłuższe, rozstaw osi wzrośnie o kilka mm, natomiast pasażerowie otrzymają więcej przestrzeni dla siebie i bagaży.

Początkowo, nowe BMW serii 4 Coupe będzie oferowane z 2,0 l czterocylindrowym silnikiem o mocy 245 KM (BMW 428i Cabrio) i z 3,0 l silnikiem sześciocylindrowym o mocy 306 KM (BMW 435i Cabrio).

Na szczycie gamy stoi BMW M4 z sześciocylindrowym motorem o mocy około 450 KM; ten wariant zadebiutuje kilka miesięcy po prezentacji „cywilnej” wersji.

Co ciekawe, seria 4 Coupe dostępna jest wyłącznie z napędem na wszystkie cztery koła xDrive; seria 4 Cabrio może być dostępna także z napędem na tylną oś.

Fot: Roadandtrack.com