Toyota Yaris Hybrid-R w szczegółach

Toyota Yaris Hybrid-RHybrydowa Toyota Yaris raczej nie jest niczyim obiektem marzeń. Nawet, gdy dołożymy do tego groźnie brzmiącą literkę „R” to i tak nazwa nie zachęca. A szkoda, bo szczegóły brzmią bardzo obiecująco. Auto oczywiście zadebiutuje na Frankfurt Motor Show.

Z tego co widać, Toyota ostatnio bierze się ostro do roboty. Po sukcesie GT86 producent zapowiedział, że powstaną jeszcze dwa sportowe samochody z napędem na tył, a teraz oprócz tego serwuje nam garść informacji o małej Yarisce, która pod maską trzyma ponad 400 KM!

Głównym silnikiem w Toyocie Yaris Hybrid-R jest turbodoładowany motor o pojemności 1,6 litra i mocy aż 303 KM. Jakby tego było mało, Japończycy zdecydowali się na montaż dwóch jednostek elektrycznych po 60 KM każda. Silnik spalinowy napędza przednie koła, a moment wytworzony przez jednostki na prąd wędruje na tylne koła (łącznie 420 KM).

Ciekawy również wydaje się być sposób użycia silników elektrycznych. W ciągu normalnej jazdy są one wstanie wytworzyć 40 KM przez 10 sekund, a dopiero po wciśnięciu specjalnego przycisku generują pełne 60 KM na dystansie 5 sekund.

Producent chwali się również, że Yaris Hybrid-R wyposażony jest w „super kondensator”, który jest lżejszy, szybszy i bardziej pojemny niż w standardowych modelach. Niestety nie ujawniono konkretów.

Niestety, ponieważ jest to tylko koncepcyjny samochód, to nie znamy dalszych szczegółów, w tym osiągów, czy przewidywanej ceny.