Toyota wprowadzi dwa nowe auta z napędem na tył?

Toyota GT 86 tuningToyota GT 86, to dziś bez wątpienia wielki sukces japońskiego producenta. Zresztą nie ma się co dziwić. Niewielka masa, sportowe nadwozie, tylny napęd i trochę koni mechanicznych to recepta na doskonały samochód. Jednak Toyota chce pokazać, że to nie wszystko na co ją stać i ma plany na kolejne fantastyczne auta.

Toyota zrobiła, to czego nie zrobił żaden z producentów w ciągu ostatnich kilku lat. Mianowice chodzi o stosunkowo tanie auto z tylnym napędem. Konkurencja prześcigała się w coraz to mocniejszych silnikach, czy szybszych skrzyniach biegów, ale nikt nie wpadł na ten prosty pomysł, który jak widać okazał się kluczem do sukcesu.

W ostatnim czasie, sportowa GT 86 dostała mnóstwo nagród, a nawet została samochodem roku Top Gear. Nic więc dziwnego, że Toyota, che kontynuować dobrą passę. Choć na razie nie znamy konkretów, to z wypowiedzi głównego inżyniera Toyoty Tatsuya Tada wynika, że w ofercie japońskiego producenta mają się znaleźć aż trzy modele z napędem RWD, z czego chwalona GT 86 ma być pośrodku.

Z dotychczasowych spekulacji wynika, że być może jednym z tych aut będzie następca kultowej Supry, który jest wyczekiwany już od dłuższego czasu. Z kolei najmniejszym z nich mógłby być następca modelu MR2, ale to jeszcze nic pewnego.

Tak czy inaczej, pozostaje nam tylko trzymać kciuki za kolejne samochody tworzone z myślą o kierowcy.