Toyota Land Cruiser Facelift 2014

Toyota Land Cruiser Facelift 2014Nasi czytelnicy nowego Land Cruisera 2014 znają już od przeszło dwóch tygodni. Wszystko za sprawą wycieku, do którego wówczas dotarliśmy.

Dziś Toyota opublikowała porcję oficjalnych zdjęć Land Cruisera po faceliftingu. Auto nabyło nowe zderzaki, grill oraz reflektory, które zdecydowanie odmładzają bryłę Land Cruisera. Wewnątrz pojawiła się nowa konsola środkowa, drewniane elementy, lepsze materiały, szerszy wybór personalizacji kolorów i 4,2-calowy ekran, który wyświetla wszelkie informacje o pojeździe.

Całość stoi na 17- lub 18-calowych kołach, natomiast auto może zostać pomalowane na jeden z czterech nowych kolorów: Attitude Black metallic, Light Cappuccino Brown metallic, Moss Green Mica lub Pacific Blue metallic.

Nowa Toyota Land Cruiser 2014

Pod maską oferowane będą dwa silniki. Pierwszy z nich  to 4,0 l motor benzynowy V6 o mocy 282 KM i 385 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Drugi to turbodiesel o pojemności 3,0 l (common-rail) i mocy 190 KM oraz 420 Nm.

Co ciekawe Toyota wyposażyła Land Cruisera 2014 w system Multi-terrain Select, który umożliwia kierowcy wybór jednego z pięciu programów (każdy przeznaczony na inne warunki drogowe).