Tauro V8 Spider – hiszpański supersamochód

Tauro V8Choć Hiszpania nie jest znana z produkcji sportowych samochodów, to jak widać chcą to zmienić. Ich propozycja, to Tauro V8 Spider, który powstanie w liczbie tylko 30 egzemplarzy. Jest okazja?

Hiszpański producent Tauro zdaje się grać w otwarte karty. Od razu mówi, że ich pojazd bazuje na Pontiacu Solstice, a designerzy czerpali inspiracje spoglądając na takie konstrukcje jak Alfa Romeo 8C Competizione i niezwykle interesujący Fisker Karma. Przyznają się także, że trochę ściągnęli z Ferrari Californii oraz Nissana 350Z. Jeśli chodzi o wnętrze, to również woleli podpatrzeć u innych niż samemu ruszyć głową. Jednak w tym przypadku, zaciekawił ich pomysł General Motors, W środku znajduje się sporo alcantary,  skórzana deska rozdzielcza i aluminiowa gałka na lewarku od skrzyni biegów.

Źródłem napędu jest silnik V8 6,2 l od GM. W najsłabszej wersji generuje on 440 KM  i 586 Nm. Jeśli klient sobie tego zażyczy, to producent może podnieść moc do 480 KM, czy 530 KM lub nawet do ponad 650 KM. Jednostka jest sprzężona z 6-stopniowym „manualem” przez co Tauro V8 Spider przyspiesza do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund, a prędkość maksymalna, to 295 km/h.

Przypominamy, że produkcja jest ograniczona do 30 egzemplarzy. Cena podstawowa Tauro V8 Spider wyniesie 100 tysięcy euro.